Ha egy második kutya érkezik a házhoz | | Nagyon remek ötlet társaságként egy másik kutyát is magunkhoz venni, ám ez rosszul is elsülhet. Összegyűjtöttünk néhány tanácsot számodra, melyek segítenek elkerülni a felmerülő problémákat. |
1. A legelső dolog, amit meg kell tenned, bizonyosodj meg arról, hogy barátkozó, elfogadó kutyákat szeretnél összehozni. Ha egy kutya mindig elutasítóan viselkedik, amikor egy másik kutyával kapcsolatba kerül, talán nem a legjobb ötlet társaságot hozni neki.
2. Próbálj hasonlóan energikus, hasonló temperamentumú kutyát választani.
3. Az első találkozás: semleges helyen ismerkedjenek meg egymással. Ez megakadályozza a terület védelem miatt kialakuló problémákat.
4. Mindkét kutyát tartsd pórázon. Kérd egy barátod, családtagod segítségét.
5. Ezután vidd haza a kutyákat, de tartsd kint kicsit őket. Ezzel a cél, hogy ne benn jelöljék meg a területüket.
6. Hagyd, hogy maguk alakítsák ki a rangsort maguk között. Ne avatkozz bele! Az egyikük biztosan visszalép.
7. Sose kényszerítsd, hogy osztozkodjanak a játékokon, etető edényeken vagy a fekhelyen. Mindegyiküknek kell rendelkeznie sajáttal.
8. Mindig a domináns kutyát kell először etetned.
Remélhetőleg minden rendben alakul, és a második jövevény örömmel üdvözölt tagja lesz a családnak. Olvasd el a következő cikket is: Kiegészítő tanácsok, mit ne tegyünk az idomítás során?
Tudtad, hogy a honlapon nincs fent minden cikkünk? A legjobbakat hírlevelünk olvasóinak tartogatjuk!Le ne maradj erről a sok hasznos tanácsról, és érdekes írásról, jelentkezz fel te is ingyenes hírlevelünkre: |